Przejdź do menu Przejdź do treści

Warsztaty

11 kwietnia w naszym Instytucie spotkaliśmy się z 40 badacz(k)ami oraz prakty(cz)kami partycypacji, żeby rozmawiać o potencjale minipublik deliberatywnych do wejścia w Polsce na szczebel regionalny. Uczestników przybyłych z całej Polski powitał oficjalnie dr Ryszard Kozioł, Wicedyrektor IPEiA.
odbyły się w ramach realizowanego przez nas grantu JEAN MONNET MODULE – Regions in the EU – Regiony w Unii Europejskiej.
Było fantastycznie gościć zespół Wydziału Zrównoważonej Mobilności w Departamencie Komunikacji i Transportu GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i posłuchać o ich doświadczeniach z Forum Obywatelskim GZM.
Wśród osób uczestniczących w spotkaniu było mnóstwo znajomych twarzy m.in. z Fundacji Pole Dialogu, Fundacja Stocznia, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki, Ministerstwo Cyfryzacji, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Instytut Polityk Publicznych, Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, Stowarzyszenia Metropolia Krakowska i z innych podmiotów!
W imieniu organizatorów:
  • prof. Joanna Podgórska-Rykała z zespołu grantu Jean Monnet Module „Regiony w Unii Europejskiej” z Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji UKEN Kraków oraz
  • prof. Paulina Pospieszna z Grupy Badawczej: Innowacje Demokratyczne z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM,
serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i masę świetnej pracy warsztatowej!  Mamy nadzieję, że już niebawem rekomendacje wypracowane przez uczestników zaowocują wspólnym tekstem, który będziemy mogli szeroko udostępnić!
Warsztaty były finansowane z grantu JEAN MONNET MODULE – Regions in the EU – Regiony w Unii Europejskiej, nr 101176947 – ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH
 

Aktualności